Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (6)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Ярошевська О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 16
Представлено документи з 1 до 16

      
Категорія:    
1.

Ярошевська О. В. 
Аналіз комплексу маркетингових комунікацій на підприємстві / О. В. Ярошевська // Держава та регіони. Сер. Економіка та підприємництво. - 2011. - Вип. 3. - С. 190-198. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Обгрунтовано необхідність комплексного підходу до модернізації системи маркетингових комунікацій, переорієнтації цільових показників, пошуку нових форм взаємодії з клієнтом. Запропоновано методичні рекомендації щодо поліпшення процесу маркетингового планування на підприємстві "Ніко-Запоріжжя".


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-211.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/екон. та підпр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Семенов Г. А. 
Стратегічна програма антикризового управління підприємством / Г. А. Семенов, О. В. Ярошевська // Держава та регіони. Сер. Економіка та підприємництво. - 2010. - Вип. 3. - С. 159-166. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Розглянуто стратегічні підходи до розробки програми антикризового управління підприємством, яка включає сукупність форм і методів реалізації антикризових процедур. Запропоновано методичний підхід до формування виробничої програми підприємства.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-97-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/екон. та підпр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Семенов А. Г. 
Особливості організації оплати праці в акціонерному товаристві / А. Г. Семенов, А. І. Печеник, О. В. Ярошевська // Держава та регіони. Сер. Економіка та підприємництво. - 2012. - Вип. 4. - С. 131-138. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розглянуто особливості організації оплати праці в акціонерному товаристві "ЗАЗ" на основі безтарифної системи оплати праці на базі визначення зведеного коефіцієнта кваліфікаційного рівня і побудови так званих "вилкових" співвідношень оплати праці різної якості. Здійснена таким чином індивідуалізація заробітної плати забезпечує тісний взаємозв'язок і взаємозалежність рівня заробітної плати працівника від величини фонду оплати праці підприємства.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)291.6-645

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/екон. та підпр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Ярошевська О. В. 
Особливості аналізу фінансового стану акціонерного товариства / О. В. Ярошевська, А. О. Світла // Держава та регіони. Сер. Економіка та підприємництво. - 2013. - Вип. 2. - С. 232-242. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Розглянуто особливості проведення фінансово-економічного аналізу на підприємстві, особливості оцінювання майнового стану, вертикального та горизонтального аналізу балансу, а також оцінювання підприємства за допомогою коефіцієнтів ліквідності та платоспроможності. Проаналізовано стан, динаміку майнового стану ПАТ "Мотор Січ". Виявлено, що підприємство є фінансово незалежним і має досить непогані показники фінансово-економічної діяльності та тенденцію до покращання та розширення підприємства.


Індекс рубрикатора НБУВ: У053.9(4УКР)305.851.1-93

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/екон. та підпр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Ярошевська О. В. 
Вплив інновацій на ринок праці в Україні / О. В. Ярошевська, М. О. Вальчук // Держава та регіони. Сер. Економіка та підприємництво. - 2013. - Вип. 3. - С. 80-85. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розглянуто основні положення ринку праці та вплив інновацій на підвищення ефективності ринку праці, а також проблеми ринку праці. Проаналізовано стан ринку, зазначено слабкі та сильні сторони. Виявлено залежність ринку праці від інших ринків та шляхи покращання системи управління ним.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)240.523.3-55

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/екон. та підпр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Ярошевська О. В. 
Розвиток стратегічного управління на промислових підприємствах : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / О. В. Ярошевська; Класич. приват. ун-т. - Запоріжжя, 2012. - 20 c. - укp.

Обгрунтовано концепцію стратегічного управління за умов нестабільності, що базується на визначенні пріоритетних напрямів стратегічного маркетингового управління, яке орієнтує підприємство на ефективне функціонування в майбутньому та розглядає його як систему, що визначає свою конфігурацію та цільову орієнтацію залежно від змін зовнішнього середовища. Запропоновано зміну системи планування з постановки цільових показників імпортером Mitsubishi в Україну на модель за принципом "цілі вниз - плани вгору" як більш ефективну за існуючих умов, що дозволяє чіткіше та відповідно до реальних обставин спланувати діяльність підприємства. У зв'язку з необхідністю більш гнучкого механізму медіа-планування змінено систему квартального планування на щомісячне з щотижневим коригуванням відповідно до результатів контролю за ефективністю. Сформовано реальний фінансовий та маркетинговий план компанії. Розроблено систему взаємодії з існуючими клієнтами для стимулювання повторних закупівель, формування лояльності, одержання конкурентних переваг. У зв'язку з розширенням структури підприємства та необхідності оптимізації всіх комунікаційних процесів розроблено детальні описи бізнес-процесів, окреслено зони відповідальності, операційні алгоритми взаємодії структурних підрозділів і запропоновано наочну систему контролю за ефективністю роботи підприємства.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.527.311-592

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА390534 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Семенов А. Г. 
Роль фінансового аналізу у формуванні фінансової стратегії підприємства / А. Г. Семенов, О. В. Ярошевська // Держава та регіони. Сер. Економіка та підприємництво. - 2014. - Вип. 1. - С. 106-110. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Розглянуто роль фінансового аналізу у формуванні фінансової стратегії підприємства. Наведено основні розрахунки коефіцієнтів фінансового аналізу, що надає змогу розробити заходи з їх покращання.


Індекс рубрикатора НБУВ: У053.9(4УКР)290-93

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/екон. та підпр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Семенов А. Г. 
Оптимізація структури капіталу підприємства за критерієм максимізації його рентабельності / А. Г. Семенов, О. В. Ярошевська // Держава та регіони. Сер. Економіка та підприємництво. - 2014. - Вип. 5. - С. 117-128. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Висвітлено питання оптимізації структури капіталу підприємства за рахунок максимізації його рентабельності. Модель Дюпона свідчить, що найбільший вплив на рентабельність власного капіталу має показник рентабельності продажів. Удосконалення фінансового стану підприємства можливо шляхом підвищення результативності розміщення та використання ресурсів підприємства. Щоб збільшити обсяги реалізації, потрібно активізувати збутову діяльність підприємства.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-592

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/екон. та підпр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Семенов А. Г. 
Методи розробки бізнес-плану для акціонерного товариства / А. Г. Семенов, О. В. Ярошевська, Г. А. Семенова // Держава та регіони. Сер. Економіка та підприємництво. - 2015. - Вип. 1. - С. 118-125. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Розглянуто метод розробки бізнес-плану для ПАТ "Дніпроспецсталь". Висвітлено методи розрахунку основних планових показників і дані, прогнозовані до 2018 р. Наведено показник еластичності попиту до ціни ринку України за 2009 - 2013 рр.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)291.6-233.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/екон. та підпр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Ярошевська О. В. 
Якість захисту прав інвесторів у системі корпоративного управління / О. В. Ярошевська, Н. О. Слободянюк // Держава та регіони. Сер. Економіка та підприємництво. - 2016. - Вип. 4/5. - С. 16-19. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Визначено зміст інституту захисту прав інвесторів, його місце й роль у системі корпоративного управління. Формалізовано відносини між інвесторами, менеджерами та іншими зацікавленими особами. Визначено функції та повноваження Національної комісії з цінних паперів і фондового ринку у сфері захисту прав інвесторів. Надано оцінку його якості на основі звернень інвесторів до Комісії та інших державних органів зі скаргами й роз'ясненнями. Розроблено пропозиції щодо активізації роботи всіх учасників українського фондового ринку відносно впровадження міжнародних стандартів корпоративного управління й колективного інвестування.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)291.6-21 + Х839(4УКР)901.40

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/екон. та підпр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Ярошевська О. В. 
Технічний аналіз впливу кругообігу фінансового капіталу на валютну стабільність в Україні / О. В. Ярошевська // Бізнес Інформ. - 2018. - № 1. - С. 273-279. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Актуальність теми статті визначається загостренням валютно-фінансової кризи в Україні та необхідністю подолання дисбалансів, що виникли внаслідок ускладнення кругообігу фінансового капіталу та його залучення суб'єктами господарювання. Мета роботи - дослідження впливу курсового фактора на формування капіталу в країні на основі технічного аналізу. Визначено спільні й відмінні риси технічного і фундаментального аналізу валютних ринків. Показано, що, незважаючи на відмінність поглядів, технічний аналіз є невід'ємним етапом прогнозування валютного курсу. Основний науковий результат статті полягає в обгрунтуванні часових лагів фракталів, які пояснюють зміну динаміки валютного курсу та їх вплив на кругообіг фінансового капіталу. Доведено, що системна криза на валютному ринку України виникла протягом 2012 - 2014 рр. із піком наприкінці зазначеного періоду. Для зупинення девальваційних процесів і забезпечення заходів по регулюванню валютного ринку запропоновано пом'якшити умови ведення бізнесу, вдосконалити методику кількісного та якісного прогнозування валютних курсів НБУ, сформувати систему інструментів страхування від валютних ризиків, нарощувати міжнародні резерви до безпечного рівня тощо. Перспективою подальших досліджень є визначення впливу валютних коливань на фінансову результативність використання капіталу українських суб'єктів господарювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.6-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Теоретико-методологічні засади розвитку фінансової системи України на основі інноваційно-інвестиційних стратегій : колект. монографія / Є. В. Буряк, І. М. Бітюк, А. Г. Бухтіарова, В. М. Вареник, С. М. Ганзюк, Т. В. Горохова, Грубляк, Ю. Ф. Гудзь, Ю. Д. Гусак, Н. Е. Дєєва, М. С. Зінюк, О. В. Калінін, В. С. Коверза, М. С. Куртяник, Т. Д. Косова, М. О. Кохан, А. І. Крисак, О. Ю. Лактіонова, О. В. Нєізвєстна, Л. С Омельченко, З. С. Пестовська, О. А. Петрух, І. Й. Плікус, В. Д. Понікаров, А. Ю. Семеног, В. В. Семеног, Н. О. Слободянюк, А. А. Супрун, Н. В. Супрун, О. А. Федорищева, О. В. Фінагіна, О. В. Хаджинова, Т. М. Черната, М. О. Юнацький, З. В. Юринець, Е. О. Юрій, Н. Л. Ющенко, В. А. Янковський, О. В. Ярошевська; ред.: Т. Д. Косова, Н. О. Слободянюк, О. Б. Чернега, Р. П. Никифоров, Т. В. Кожухова, Н. Е. Дєєва, К. С. Салига, О. В. Манжура, О. В. Хаджинова, О. В. Нєізвєстна, Ю. Ф. Гудзь, М. О. Юнацький; Донец. нац. ун-т економіки і торгівлі ім. Михайла Туган-Барановського. - Кривий Ріг : Чернявський Д. О., 2019. - 298 c. - укp.

Висвітлено податково-бюджетні механізми антикризового управління національною економікою, надано оцінку ефективності управління грошовими потоками в економіці України. Обгрунтовано фінансове забезпечення місцевих бюджетів в умовах децентралізації. Розглянуто фондовий ринок в системі забезпечення макроекономічного зростання та концепти фінансового регулювання фондової діяльності суб'єктів господарювання. Окреслено фінансово-інвестиційні стратегії розвитку національної економіки. Запропоновано розробку магістральних напрямів реалізації стратегії фінансово-економічного регулювання земельних відносин. Розкрито суть криптовалюти як нового інвестиційного інструменту. Наведено фінансове підгрунтя інноваційного розвитку сфери охорони здоров'я України. Увагу приділено фінансовій безпеці національної економіки та виокремлено фінансову розвідку як основу системи фінансового моніторингу країни.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА838154 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Доценко В. Ф. 
Корпоративне управління в готельно-ресторанному господарстві: організація, стандартизація, фінансіалізація / В. Ф. Доценко, Т. Д. Косова, О. В. Ярошевська // Бізнес Інформ. - 2020. - № 6. - С. 181-189. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Виявлено диференціальні особливості підприємств готельно-ресторанного бізнесу, які необхідно враховувати при організації та виборі інструментів корпоративного управління, а також обгрунтовано на цій основі його концептуальні засади. Визначено тенденції зміни стану корпоративного середовища в готельно-ресторанному господарстві протягом 2010 - 2018 рр.: втрата корпоративного потенціалу через вищі темпи скорочення кількості підприємств порівняно із загальноекономічними, особливо в частині великих і середніх корпорацій; більша конкурентоспроможність малих підприємств порівняно з мікропідприємствами; одиничні випадки ведення великого бізнесу; значно більша концентрація підприємств у ресторанному господарстві порівняно з готельним; більш розвинутий сегмент середніх підприємств у готельному бізнесі. Узагальнено ознаки корпоративного управління, які мають впроваджуватися в готельно-ресторанному господарстві, на основі синтезу таких підходів: стейкхолдерський, ціннісно- і вартісно-орієнтований, стандартизація, фінансіалізація. Обгрунтовано концептуальні засади організації корпоративного управління в готельно-ресторанному господарстві: використання системи збалансованих показників; розробка власних кодексів корпоративного управління на основі міжнародних стандартів; формування та розкриття інтегрованої звітності у складі фінансової звітності і звітів про соціальну відповідальність. Показано, що забезпечення прозорості корпоративного управління сприятиме зміцненню конкурентоспроможності підприємств на ринку готельно-ресторанних послуг, підвищенню їх інвестиційної привабливості.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)441.357 + У9(4УКР)424.14

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Метеленко Н. Г. 
Соціалізація послуг туристичних підприємств на основі організаційного розвитку / Н. Г. Метеленко, А. Г. Семенов, О. В. Ярошевська // Держава та регіони. Сер. Економіка та підприємництво. - 2020. - 3 (ч. 1). - С. 122-126. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Вивчено суть туристичної діяльності у контексті соціалізації туристичних послуг. Надано характеристику інструментарію міжнародного співробітництва, що використовує туристична галузь. Розкрито зміст деяких положень законодавства про туризм. Вивчено наукові праці вітчизняних вчених, що досліджують процеси функціонування та розвитку туристичних підприємств, вектори розвитку видів туристичних послуг, інтеграційні процеси у сфері міжнародного туризму. Запропоновано розглядати діяльність туристичних підприємств як важливу складову соціально-економічних та культурно-просвітницьких інтеграційних процесів та як невід'ємну складову міжнародного гуманітарного співробітництва. Обгрунтовано тезу, що пріоритетами розвитку туристичної галузі сьогодні є організаційний розвиток туристичних підприємств у напряму соціалізації шляхом цифровізації. Окреслено риси сучасного туристичного підприємства на основі організаційних змін. Встановлено взаємозв'язки між видами туризму, яким відповідають їх класифікаційні ознаки та ознаки соціально-орієнтованого туристичного підприємства.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)424.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/екон. та підпр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Ярошевська О. В. 
Фондові механізми формування капіталу суб'єктів господарювання : автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.08 / О. В. Ярошевська; Донбаська державна машинобудівна академія. - Краматорськ, 2018. - 41 c. - укp.

Досліджено процеси формування капіталу суб’єктів господарювання України на основі фондових механізмів. Розроблено теоретико-методологічних засади, методичні основи і практичні рекомендації щодо вдосконалення фондових механізмів формування капіталу суб’єктів господарювання України. В процесі дослідження застосовано методи: системного підхіду, аналізу і синтезу, коефіцієнтний метод, рейтинговий підхід, критеріальний підхід, динамічні і структурні методи, метод нормалізації показників, матричний підхід, методи технічного аналізу, трендовий аналіз, кореляційно-регресійне моделювання, метод елімінування. Наукова новизна полягає у розробці концептуальних засад і поглибленні теоретико-методологічних та науково-методичних положень щодо вдосконалення фондових механізмів формування капіталу суб’єктів господарювання. Обґрунтовано системні засади фондових механізмів формування капіталу суб’єктів господарювання як сукупності фінансових відносин, формалізовано зміст механізмів формування капіталу суб’єктів господарювання в умовах розвитку фондового ринку. Запропоновано концепцію узгодженості механізмів формування капіталу суб’єктів господарювання, науковий підхід до розвитку механізмів державного регулювання фондової біржової торгівлі в умовах євроінтеграції. Удосконалено методичний підхід до розрахунку резервів під операції банків із цінними паперам, підходи до формування податкового навантаження суб’єктів господарювання із цінними паперами на фондовому ринку, імперативні підходи до оцінки дотримання принципів корпоративного управління та міжнародних стандартів складання фінансової звітності з боку суб’єктів господарювання, методичний підхід до оцінки розвитку інтегрального показника фондового ринку України. Розвинено методичний підхід до оцінювання якості захисту прав інвесторів, методичні підходи до активізації використання механізмів розвитку ринку деривативів, механізми усунення суперечностей між біржовим і позабіржовим ринками.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-93 + У9(4УКР)262.295

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА437529 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Ярошевська О. В. 
Критерії та обмеження циркулярної економіки в переробній промисловості України / О. В. Ярошевська, М. М. Залунін // Наук. вісн. Полісся. - 2020. - № 1. - С. 12-19. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Актуальність впровадження принципів функціонування циркулярної економіки в діяльність підприємств переробної галузі України зумовлена, перш за все, значним споживанням природних ресурсів та шкодою навколишньому середовищу за рахунок утворення великих обсягів відходів. Циркулярна економіка, або економіка замкнутого циклу, розглядається сучасними науковцями як складова четвертої промислової революції. В її основі покладений принцип вторинної переробки будь-якої продукції, в результаті чого відбувається мінімізація відходів від економічної діяльності, значне скорочення споживання природних ресурсів, а також перехід на поновлювані ресурси. Аналіз останніх досліджень і публікацій. Серед вітчизняних дослідників увага даному питанню приділялась в роботах: Н. Гаховича, І. Тимошенко, M. Aндерсена, Ю. Генга, Дж. Фу, Дж. Саркіса, Б. Хью, M. Ледера, І. Рашида, К. Вебстера, Н. Шмиголь та інших. Ефективний економічний розвиток, за умов трансформаційних змін та переходу до економіки замкнутого циклу, передбачає виконання наступних передумов: додатні темпи приросту галузевих ВВП та скорочення в абсолютному вимірі обсягів забруднень всіх видів, внаслідок економічної діяльності, та обумовлює необхідність подальших розробок у даному напрямку. Визнання вказаних передумов в якості стратегічної альтернативи розвитку держави одночасно буде сприяти покращенню значень відносних показників забруднення навколишнього середовища, в порівнянні з сукупним випуском продукції. Запропонована методика узагальнюючого індексу еколого-економічного розвитку. Висновки: на основі результатів дослідження та запропонованого індексу, проведено кількісний аналіз результатів формування замкненого еколого-економічного циклу переробної галузі України та розроблені рекомендації щодо його активізації.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305,0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73620 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського